معماری مدرن به معنای طراحی و اجرای یک فضای جدید و قابل درک برای زندگی نیست، بلکه معنا و مفهوم بالاتر و پیچیده تری را متبادر می کند. معنای اصلی معماری مدرن به چگونگی کاربرد تکنولوژی، استفاده از نوآوری‌ها برای حل مشکلات و تمرکز بر اجرای ساختمان را نیز شامل می شود. بخشی از این چگونگی ها، به لوازم پیش ساخته و وسایل سفارشی که در معماری داخلی و دکوراسیون خانه های مدرن است مربوط می گردد. با طرح آریا همراه باشید تا شما را با چگونگی استفاده از این اقلام و کاربرد آنها آشنا کنیم.

طبق تجربه ی ما، ملزومات برقی و لوازم و تجهزیات برق کشی و المان های طراحی مدرن، از چالشی ترین کارهای تیم طراحی داخلی است. چنین لوازمی مثل دستگیره های پرزرق و برق وسایل آشپزخانه نیست که فروشگاه های بزرگ در نقاط مختلف شهر، همه ی اقلام مورد نیاز را بصورت کامل در اختیار طراحان قرار دهند. برای همین اینگونه به نظر می رسد که تهیه ی این لوازم از بازار فروش اقلام مصرفی خانه کار دشواری است و طراحی و تولید آنها تنها راه چاره است.

نگرانی دیگری که وجود دارد؛ عدم تطابق مصالح و مواد وابسته به معماری با نگرش‌های مدرن است. دو راه‌حل ابتدایی برای حل این چالش وجود دارد که نتیجه کار را با طراحی مدرن و زیبا سازگار می‌کند، اما فقط یکی از این راه‌ها مقرون به صرفه است. شومینه‌ گازی یکی از بهترین موارد برای نشان دادن این مفهوم می باشد.

مکانیک شومینه کاملاً مدرن است؛ طرح‌هایی روبه جلو، کاربردی و بی‌آلایش. شومینه را می‌توان به راحتی در چهارچوب‌های انحنادار یا حتی بدون شکل و الگوی خاصی جا داد. بر اساس یک نگرش وابسته به اصول زیبایی‌شناسی مدرن، آتش خود عنصری جذاب و گیراست و نیاز به یک محفظه پرزرق‌وبرق ندارد.راه اول، سفارش دادن یک شومینه است. کارخانه‌های سازنده شومینه، امکان ساخت شومینه دلخواه شما را فراهم کرده‌اند اما خب این طراحی‌های سفارشی گران‌تر تمام می‌شوند. از طرفی دیگر، صلاحیت شومینه دلخواه و منحصربه‌فرد شما باید تأیید شود و از این‌رو نیازمند تست UL است که انجام این تست خود به اندازه یک شومینه هزینه خواهد داشت.

راه دوم که در واقع راه مورد نظر ماست، خرید یک شومینه پیش‌ساخته و اعمال یک سری تغییرات دلخواه در آن می‌باشد. این راه هم مقرون به صرفه است و هم از تکنولوژیی استفاده خواهید کرد که به تولید انبوه رسیده و امتحان خود را قبلاً پس داده است؛ همچنین دارای گواهی UL نیز می‌باشد. بعد از انتخاب شومینه پیش‌ساخته، می‌توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید؛ مثلاً متناسب با خطوط و فضای مدرن اطراف اتاق، صفحه‌ای فلزی روی آن نصب نمایید.

این استراتژی طراحی، تفاوت بین وسایل سفارشی و لوازم پیش ساخته ای که یک سری تغییر در جزئیات آن اعمال کرده‌ایم را نشان می‌دهد. این خط فکری را با کمی دقت و تحقیق در مورد دیگر لوازم وابسته به معماری نیز دنبال کنید.