چه می کنید اگر به فضای مجزایی برای یک اتاق جدید و یا یک اتاق کار جداگانه نیاز داشته باشید؟ در این مطلب شما را با راهکارهایی آشنا می کنیم که به شما برای جداسازی فضاهای کوچک و دکوراسیون داخلی خانه های کم مساحت کمک می کند. با طرح آریا همراه باشید.

پارتیشن بندی

زمانی که در خصوص جداسازی فضاها صحبت میکنیم، اولین چیزی که به ذهن مردم خطور می کند پارتیشن بندی است. البته پارتیشن بندی اصول خود را دارد و نمی توان از پارتیشن ها به هر روشی استفاده کرد. در واقع بهتر است پارتیشن ها ظریف و زیبا باشند، با فضای کلی دکوراسیون داخلی خانه هارمونی داشته باشند و بهتر است بر روی چرخ سوار شده باشند. چرخ به شما کمک می کند تا پارتیشن را به راحتی جابجا کنید.

کاغذ دیواری

اگرچه کاغذ دیواری مثل پارتیشن فضاها را تفکیک نمی کند، اما استفاه از دو پارتیشن مجزا با دو طرح و رنگ مختلف، حس ورود به دو فضای جداگانه را القا می کند. در واقع با این کار نشان می دهید که یک فضا در کجا تمام شده و فضای دوم در کجا آغاز شده است.
نکته جالب در خصوص کاغذ دیواری این است که اگر در انتخاب طرح و رنگ دقت لازم به خرج داده شود، انرژی زیادی به فضا اضافه خواهد شد و موجب شادابی می شود.

کتابخانه

امروزه کتابخانه ها به بخشی جدایی ناپذیر از دکوراسیون داخلی خانه ها تبدیل شده اند. بخشی که به سادگی نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. اگر خانه ی شما فضاهای کمی دارد و تمایل دارید تا بخش های دیگری را به آن اضافه کنید، استفاده از یک قفسه باز و یا کتابخانه برای جداسازی اتاق ها راه حل جذابی است که نه تنها به محیط بصری خانه لطمه ای وارد نمی کند، بلکه به زیبایی آن می افزاید.

آینه

گاهی فضای خانه به قدری کوچک است که اضافه کردن یک تیغه برای جداسازی، نتیجه ای جز از بین بردن آسایش ذهنی در پی ندارد. هر اندازه که تیغه ها را باریک بسازید، باز هم بخش زیادی از فضای اطراف شما را اشغال می کند و محیط را تنگ خواهد کرد. پس بهتر است بر روی تیغه ها از یک آینه باریک استفاده کنید. وجود آینه باعث می شود تا خانه دلبازتر و بزرگتر دیده شود و انعکاس محیط در آن باعث روشن تر شدن اتاق خواهد شد.

دیوارچه

اگر مشکل شما تفکیک فضای خواب و کار است، یک دیوارچه مشکل را حل خواهد کرد. دیوارچه به دیوارهای کوتاهی اطلاق می شود که از بالا آزاد و باز است. این دیوارچه ها بار بصری بخصوصی به فضا اضافه نمی کنند چرا که بخشی از همان اتمسفر هستند و نیمه ی بالایی خود را نمایش می دهند.