یکی از مهمترین المان های معرفی کسب و کار و محصولات در نمایشگاه ها، غرفه های نمایشگاهی است. برای همین روند غرفه سازی نمایشگاهی و ساخت غرفه موضوع پر اهمیتی به شمار می رود. از همین رو، در این مطلب سعی می کنیم تا نگاه کامل و جامعی نسبت به غرفه سازی در اختیار شما قرار دهیم. پس با طرح آریا همراه باشید.

فارغ از اینکه در چه نمایشگاهی شرکت می کنید، و یا فارغ از اینکه چه محصول و خدماتی را عرضه می کنید، غرفه نمایشگاهی شما یکی از مهمترین المان ها و فاکتورهایی است که به شما در معرفی و برند سازی نمایشگاهی کمک می کند. از همین رو می بایست خود را برای برگزاری نمایشگاه آماده کنید و چالش های آن را بپذیرید. چقدر برای نمایشگاه هزینه می کنید؟ باید بپذیرید که غرفه سازی بخش عظیمی از مخارج شما را شامل می شود. بخشی که هنگفت تر از اجاره غرفه و یا شاید هزینه استخدام نیروهای نمایشگاهی باشد.

بهتر است با خود صادق باشید. چه هدفی از شرکت در نمایشگاه دارید؟ هدف شما به شکل روشنی مسیر ساخت غرفه نمایشگاهی را روشن می کند و به شما نشان می دهد که شکل غرفه مورد نظر شما دقیقا چه نیازهایی را برآورده می کند. مطیع تیم طراحی باشید. استفاده از مبلمان در داخل غرفه مناسب است اما شاید غرفه شما جایی برای استفاده از مبلمان نداشته باشد و یا شاید اضافه کردن مبلمان باعث شود تا بخشی از غرفه خود را از دست بدهید.

لازم نیست که از لوازم منزل بهره ببرید. شاید گاهی استفاده از کاناپه مازاد خانه در غرفه کار اشتباهی باشد، حتی اگر برای کاناپه کاربرد مناسبی پیدا کرده باشید. تیم طراحی بخش های اصلی غرفه نمایشگاهی شما را طراحی می کنند و ممکن است در مسیر طراحی نظرات شما تنها عاملی گیج کننده و یا هدفمند باشد. پس تنها نیازهای خود را با آنها مطرح کنید و در خصوص بودجه بندی و منابع مالی با آنها صادق باشید. طبیعتا تیم های طراحی دکوراسیون نمایشگاهی و یا تیم های غرفه سازی نمایشگاهی راضی نمی شوند که کار خود را بخاطر منافع مالی کوتاه مدت خدشه دار کنند.