بلاخره به بحث در خصوص طراحی در ساخت غرفه و غرفه سازی نمایشگاهی رسیدیم. پیش از ورود به این بحث، در خصوص مسائل متنوعی صحبت کردیم. مشکلاتی که در مسیر غرفه سازی دامنگیر تیم های طراحی می شود و یا حتی چیدمان، نور، و بخش بندی های اصلی. اما در این مطلب از طرح آریا، به بحث مهم طراحی سازه ای رسیدیم. با ما همراه باشید.

این موضوع به تیم طراحی مربوط است که برای ساخت و طراحی آن از چه مصالح و موادی استفاده کنند. اگرچه در بسیاری از این موارد نظر کارفرما به عنوان کسی که محصول نهایی برای او آماده می شود دارای اهمیت است، اما عموما کارفرما به نظرات تیم طراحی احترام می گذارد و انتخاب آنها را در اولویت قرار می دهد. این موضوعی است که به سادگی نمی توان از آن عبور کرد، پس پیش از هر کاری نظرات کارفرمای خود را جویا شوید و با او در مورد کاری که قصد انجام آن را دارید مشورت بخواهید. اگر هم کارفرما شما هستید و تیم طراحی هنوز شما را در جریان امور قرار نداده اند، بهتر است که با آنها در این خصوص تماس بگیرید و نظرات خود را بیان کنید. اما پیش از تماس گرفتن با تیم طراحی غرفه سازی نمایشگاهی خود، این مطلب را انتها دنبال کنید تا به شما بگوییم که سازه های ساخت غرفه نمایشگاهی دقیقا شامل چه مواردی می شوند.
به طوری کلی می توان غرفه سازی بر اساس سازه را به سه دسته تقسیم کرد.

۱- غرفه سازی بر اساس غرفه های ساختنی

در این شیوه از غرفه سازی از متریال های رایجی مثل ام دی اف (پیش از این در طرح آریا در خصوص ام دی اف و انواع آن صحبت کرده ایم که می توانید آن مطلب را نیز مطالعه کنید) نئوپان، چوب، شیشه

پروفیل های آهنی پارکت یا سرامیک و حتی یونولیت اشاره کرد. حتی از یونولیت می توان برای ساخت و نمایش لوگوی شرکت بر سر در غرفه نیز استفاده کرد.

۲- غرفه های اسپیس فریم برای ساخت غرفه

در این مدل از ساخت یک الگوی کلی در نظر گرفته می شود و سازه بر اساس آن الگو که توسط تیم طراحی آماده شده است بصورت منظم و یکپارچه در کنار یکدیگر قرار می گیرد. در این متد از ساخت غرفه از مصالحی استفاده می شود که معمولا آلیاژهای فلزی مختلف هستند. اسپس فریم های ایجاد شده توسط بست های اسپیس به یکدیگر متصل می شوند و غرفه ای زیبا و متناسب را به وجود می آورند. یکی از مزیت های فوق العاده ای این نوع غرفه سازی در ستون های فلزی و فضایی است که به عنوان محل قرارگیری بنر و یا قاب های چاپ شده مورد استفاده قرار می گیرد.

۳- غرفه سازی ماژولار

غرفه سازی ماژولار به نوعی از ساخت غرفه اطلاق می شود که از ترکیب قطعات استاندارد و پیش ساخته پدید آمده باشد. در این شیوه قطعات بصورت منسجم منتاژ می شوند و غرفه ای منظم و ایستا را پدید می آورند. مصالح رایج در این روش عموما آلومینیوم و یا صفحاتی از همین جنس است که در م غلاف شده و کنار هم قرار می گیرند. در ساخت غرفه های ماژولار می توان از پنل های متوعی لایت باکس و یا پلکسی برای تزئین غرفه استفاده کرد.

در ادامه با شما در خصوص غرفه های مناسب هر نمایشگاه صحبت می کنیم. با ما همراه باشید