در مطلبی با عنوان طراحی غرفه نمایشگاهی و مشکلات پیش رو، با شما در خصوص مشکلاتی که تیم ساخت غرفه نمایشگاهی با آن مواجه می شود صحبت کردیم. بیشتر این مشکلات از طرف تیم طراحی اتفاق می افتاد. اما در این مطلب قصد داریم تا در خصوص مشکلاتی صحبت کنیم از طرف کارفرما به تیم تحمیل می شود.

در مطلب قبلی بی برنامه بودن، عدم پایبندی به برنامه ها و طرح های اولیه و پذیرش قرارداد های فورث ماژور را به عنوان مهمترین دلایلی برشمردیم که تیم طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی با آن مواجه می شوند. همه ی این مشکلات از طرف تیم حادث می شود و مدیر تیم مسئول عبور از این موانع است. اما گاهی ممکن است که کارفرما، خواسته و ناخواسته باعث بروز اتفاقاتی شود که تیم طراحی غرفه نمایشگاهی را با مشکلات عدیده ای مواجه کند. مشکلاتی که آن ها را از تعهد و زمان بندی مشخص تقویم نمایشگاهی باز می دارد و اجازه نمی دهد که به مسئولیت خود پاسخ دهند. با طرح آریا همراه باشید تا شما را با این دردسرهای لاجرم و غیرقابل پذیرش آشنا کنیم.

کارفرما و مشکلات تاخیر زمانی در ساخت غرفه نمایشگاهی

بگذارید بپذیریم که مهمترین مقصر پذیرش یک قرارداد فورث ماژور تیم طراحی و خصوصا مدیر تیم است. اما زمانی که خود را وارد وضعیت فورث ماژور می کنید، باید به تعهدات پایبند باشید و همه ی مسئولیت ها را به عهده بگیرید. برای همین بهتر است به سرعت دست به کار شده و تیم خود را به سمت مقصد هدایت کنید، نقشه ها و طرح ها را آماده کنید. مواد را خریداری کرده یا سفارش دهید و کار ساخت پنل ها را در اولین زمان ممکن آغاز نمایید. اما فراموش نکنید که اولین مشکل پدید آمده این جا رخ می دهد. شما کاری را پذیرفته اید که بنا به دلایلی دچار فورث ماژور شده است. اما این دلایل چیست؟ آیا محصول و خدمات ویژه ای که شرکت و یا سازمان برای این نمایشگاه در نظر گرفته بودند آماده نشده؟ یا هنوز آمادگی معرفی برخی از خدمات وجود ندارد. شاید کارفرما تا دقیقه ی نود تلاش می کرده است که یک مهمان سرمایه گذار را به صورت ویژه برای نمایشگاه دعوت کند و و سفارش غرفه یه دعوت از آن شخص بستگی داشته است.

همه ی این موارد داستان های پنهانی است که در پس ماجرای سفارش فورث ماژور پنهان شده است و شما نمی توانید از آنها اطلاع بیابید، البته تا زمانی که یکی از آنها بصورت ناگهانی بر شما نازل نشده باشد. وقتی که با یکی از این شرایط مواجه می شود چه عکس العملی خواهید داشت؟ اجازه بدهید که مثال هایی را که در بالا ذکر کردم ادامه دهیم.

فرض کنید که مهمان سرمایه گذار بنا به دلایلی سفر خود را کنسل کند و یا حتی با وجود خوش باوری تیم سازمانی، قرار سفر محقق نشود. در این صورت ممکن است کارفرما از شما بخواهد که هزینه های طراحی و خرید ملزومات را کاهش دهید و از خیر مبلمان مجلسی بگذرید. اگر تیم طراحی برای بخش جلسات سرمایه گذاری محلی را در نظر گرفته باشد، می بایست به سرعت فکری به حال آن فضا بکند و بخشی از تیم را در آن مستقر کند و یا حتی آن بخش را حذف نماید. همیشه سرعت واکنش و عکس العمل شما تعیین کننده خواهد بود.

یکی دیگر از موارد مهم تاخیر در روند غرفه سازی به اختلاف نظر کارفرما در خرج و خریدهای مرسوم تیم طراحی مربوط می شود. گاهی تیم دکوراسیون غرفه برای غرفه سازی آبژه خاصی را سفارش می دهند که مبلغ گزافی به بودجه شرکت و یا کارفرما تحمیل می کند. در چنین شرایطی تیم طراحی معمولا با مخالفت مواجه می شوند و خواسته آنها مورد پذیرش قرار نمی گیرد.

مورد دیگر در خصوص وعده هایی است که کارفرما به تیم طراحی و غرفه سازی می دهد و به آنها عمل نمی کند. این وعده ها تاثیر زیادی در روند اجرای طراحی دارد و ممکن است که به تاخیرهای زیادی منجر شود. مثلا تسویه حساب و تاخیر در پرداخت، عدم تحقق قول تامین آبژه ها و ملزومات، عدم هماهنگی بابت جانمایی و آمد و شد تیم غرفه سازی و مواردی از این دست می تواند در اجرای نهایی و زمان تحویل غرفه نمایشگاهی اثرگذار باشد.

در ادامه در خصوص چیدمان المان های طراحی در یک غرفه نمایشگاهی با شما صحبت می کنیم. لطفا نظرات خود را در پایین این مطلب درج کنید.