در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به دلایل موجهی که طراحان و دکوراتورهای داخلی برای استفاده از دکوراسیون سنتی به کار می برند. با طرح آریا همراه باشید.

۱- آرام و آرامش بخش است

در اینکه طراحی داخلی تا چه اندازه می تواند مفید باشد شکی نیست، اما شاید اولین و مهمترین فاکتور این شکل از دکوراسیون، ویژگی آرامشبخشی و آرام بودن آن است. در طراحی سنتی هیچ نوع نشانه ای از تهاجم و آشوب دیده نمی شود.

۲- استفاده از چیزهای قدیمی

شاید مبلمان شما قدیمی شده باشد، اما اصلا جای نگرانی نیست. در این شکل از طراحی و دکوراسیون داخلی، این موارد به خوبی قابل چشم پوشی هستند.

۳- هارمونی

همه چیز در این شکل از طراحی با هم جفت و جور شده اند و هیچ چیز عملکرد مستقلی برای خودش ندارد. در واقع همه چیز در کنار هم و با یک هارمونی منظم حرکت می کنند.

۴- یکپارچگی

برخلاف طراحی مدرن که ممکن است هر بخشی از اجزا و آبژه های محیطی از نقاط مختلف آمده باشند و یا حتی در برخی از موارد بخش های مهم یک مبلمان بصورت مجزا تولید شده باشند، دکوراسیون سنتی از قطعات یگپارچه و تماما آماده شده استفاده می کند. ویژگی منحصر به فردی که در هیچ شکل دیگری از معماری پیدا نمی کنید.

۵- راحتی برای همه

خانه های سبک سنتی برای هر گروه سنی راحت هستند. این یک نگاه آشنا است که شما در مجلات یا مبلمان نمایشگاه ها می بینید. یک اتاق سنتی جایی برای نمایش یک قطعه هنر مدرن یا مبلمان فولادی ضدزنگ نیست.

چند نکته برای داشتن دکوراسیون سنتی متفاوت

مبلمان یخ زده در یک اتاق سنتی خطوط کلاسیک و جزئیات کم رنگ را نشان می دهد. این کارکردی، بی روح و آرام است. لبه ها نرم، صاف و به طور کامل ترکیب شده اند. به طور کلی، یک اتاق سنتی ترکیبی از خطوط عمودی با خطوط افقی تر است. منحنی های منحصر به فرد در مبلمان، بالش و لوازم جانبی دیده می شود.پارچه در یک اتاق سنتی به طور کلی نه بیش از حد براق و نه بیش از حد بافت دار است. گلها، رنگهای ساده، باریکه های خاموش و بی رمق، نوارهای کم رنگ، هندسه ای بودن، تنه در تن و الگوهای کوچک در این سبک از دکوراسیون داخلی به شدت شایع است.

رنگ در یک اتاق سنتی اغلب بینابینی است، یعنی نه از رنگ های تند استفاده می شود و نه از رنگ های بی حال و کم فروغ! هرچند ممکن است در مواردی از رنگ های بسیار تاریک و یا بسیار سبک نیز استفاده شود. گلهای رنگارنگ و چند رنگ اغلب بر اساس یک طرح رنگی سنتی است که از سبک ترین رنگ بر روی دیوارها و رنگ های عمیق تر برای اثاثه یا پوشش کف استفاده شده.معمولا رسم است که در دکوراسیون سنتی، مبلمان در یک اتاق اغلب در محور راست چیده شده است. مبل به صورت مستقیم یا به طور عمودی به شومینه روی می دهد و یک تخت به مرکز طویل ترین دیوار اتاق خواب اضافه خواهد شد. مبلمان چوبی معمولا ترکیبی از خطوط مستقیم و منحنی است. ممکن است جزئیات ظریفی نیز وجود داشته باشد. در حالی که قطعه های چوبی اغلب با لکه های تیره تر به پایان می رسد.