اما فضاهای کوچک تنها مخصوص نشیمن خانه نیست، بلکه ممکن است این مشکل در نقاط دیگری نیز بروز کند، مثلا آشپزخانه به عنوان یکی از کلیدی ترین نقاط خانه نیز یکی از همین فضاهاست که مشکل کمبود جا یک معضل جدی به شمار می رود. اگرچه نمی توان این مشکل را بصورت فیزیکی بر طرف کرد، اما می توان با تغییرات ساده، برخی از مشکلات را به سرعت برطرف نمود. به عنوان مثال:

۱- استفاده از سطوح براق و سفید

یکی از موادی که به وفور در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار میگیرد، سنگ و سرامیک است. پس چه بهتر که از سنگ و سرامیک روشن و یا رنگ سفید در رنگ آمیز کابینت آشپزخانه استفاده کنیم. این رنگ ها علاوه بر آنکه اندازه ی آشپزخانه را بزرگتر نشان می دهند، به جذابیت این فضای مهم نیز می افزایند. فراموش نکنید که رنگ های روشن هاله ای از لوکس بودن را در خود دارند.

۲- استفاده از کابینت با در شیشه‌ای

استفاده از در شیشه‌ای کابینت باعث می‌شود تا وسایل داخل کابینت دیده‌شده و از طرفی هم از گرد و خاک گرفتن و کثیفی آن جلوگیری شود. این کار نیز کمک زیادی به بزرگ‌تر دیده شدن آشپزخانه کوچک شما خواهد کرد.

۳- بین کابینتی آینه‌ای

می‌توان با استفاده از یک آینه‌ بزرگ و کشیده در دیوار بین کابینت، باعث انعکاس نور و تصاویر در آن شد و به این وسیله به بزرگ دیده شدن آشپزخانه هم کمک کرد.

در ادامه شما را با تکنیک هایی برای بزرگ تر کردن تراس خانه آشنا خواهیم کرد.