کفپوش های چوبی مزایایی دارند که به خلق محیطی نو و تغییر اتمسفر فضا کمک می کند. با طرح آریا همراه باشید تا شما را با فواید کفپوش چوبی آشنا کنیم و از مزیت های اصلی آن بگوییم.

کفپوش چوبی برای قرن هاست که انتخاب مناسبی در میان طراحان داخلی و مالکان ساحتمان هاست. به جهت طبیعت گرم چوب، رنگ هایی در طیف قهوه ای و البته تنوع انتخاب، این محصول به یکی از پرکاربرد ترین المان های اجرایی در خانه ها تبدیل شده است و از محبوبیت زیادی در میان مردم برخوردار گردیده.

فواید کفپوش چوبی

۱- ظاهر یکنواخت

مهمترین مزیت کفپوش های چوبی ظاهر یکدست و یکنواخت آنهاست که از یک تم رنگی یکپارچه تبعیت می کنند. البته این موضوع با کیفیت کفپوش و هزینه ای که در قبال آن می پردازید نیز رابطه مستقیم دارد اما می توان تم کلی محصولی را که می خرید یکنواخت دانست و طرح ها از آرایش مشابهی بهره می برند. فراموش نکنید که اصل جذابیت کفپوش های چوبی در یکدستی طرح آنها نیست. تنها نکته ای که در این میان باید به آن توجه کنید یکدستی رنگ و البته یکنواختی طرح است. اگر رگه ها در برخی از نقاط درشت تر باشند، و یا رنگ بر روی برخی از صفحات تغییر کرده باشد، کفپوش شما مناسب نیست و پول خود را هدر داده اید.

فواید کفپوش چوبی

۲- نظافت آسان

یکی از مهمترین فواید کفپوش چوبی نظافت آسان آنهاست. گرد و غبار به سادگی از روی آنها پاک می شود و مواد لبی مثل شیر،‌ بویی از خود به جا نمی گذارند. البته کیفیت این موضوع با مواد روغنی که در اجزای کفپوش استفاده شده رابطه ی مستفیم دارد. برای تمیز کردن آنها کافی است که هفته ای یک مرتبه جارو برقی یا تی بکشید.

۳- آراسته و لوکس

گذشته از سادگی نصب و نظافت آسان، مزیت دیگر کفپوش های چوبی در ظاهر آنهاست. رنگ های گرم، بافت ارگانیک، و البته زیبایی و شکوه پنهان در ذات این محصول باعث می شود تا خانه را لوکس تر از قبل نشان دهد و به اتمسفر فضا دلربایی بخصوصی ببخشد.

۴- استقامت بیشتر

یکی از مهمترین دلایلی که این محصولات برای مصارف اداری به شدت مورد توجه واقع می شوند، استحکام آنها در محیط های پر رفت و آمد است. کفپوش های چوبی به این سبب که در کوره قوام می یابند و با مواد با کیفیتی روکش می شوند، دوام بالایی دارند و از استحکام خوبی برخورداند.

فواید کفپوش چوبی

۵- تهویه ی مناسب

این کفپوش‌ها، انتخابی سالم برای محیط‌های داخلی هستند چون این محصولات هیچ الیاف یا خط دوغابی ندارند که گردوغبار، آلودگی یا شوره حیوانات را در خود نگه دارد؛ برعکس فرش که آلرژی‌زا است. چوب، بهترین انتخاب برای سطوح حساسیت‌زا است و به بهبود هوای داخل اتاق کمک می‌کند.