فروشگاه شکلات Sweetest Little Chocolate در اوکلند، پرجمعیت‌ترین شهر کشور نیوزیلند واقع شده و مساحت فضای داخلی آن ۴۵ متر مربع می‌باشد. ویژگی‌هایی که کارفرمای پروژه در طراحی فروشگاه مدنظر داشته، فروشگاهی منحصر به فرد، خلاق و متفاوت از سایر رقبایش بوده است. طراحان پروژه نیز در طراحی فروشگاه این سه ویژگی را به خوبی رعایت کرده‌اند.

ایده‌ی اولیه‌ی طراحی فروشگاه از خود شکلات‌های رنگارنگ تولیدی کارفرما گرفته شده است. به همین دلیل می‌توان فروشگاه را به انفجاری از شکلات، رنگ و مزه تشبیه کرد که توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند.

طراحی فروشگاه
دیوار انتهایی، سقف و دیوار سمت راست فروشگاه به رنگ شکلاتی تیره می‌باشند و گویی به سمت بیرون فروشگاه منفجر شده و تکه‌های شکلات را به سمت بیرون پراکنده‌اند، دیوار سمت راست به تدریج به رنگ سفید تبدیل شده‌ و شکستگی‌های نامنظمی در آن تا ورودی فروشگاه ایجاد شده که اشکالی شبیه به تکه‌های رنگی سقف و دو دیوار دیگر بر روی آن ها دیده می‌شود.
دیوار سمت راست با رنگ‌های متنوع و جذاب، انواع شکلات‌ها را برای سلایق مختلف نمایش می‌دهد. اما دیوار سمت چپ به رنگ سفید و خنثی بوده و تضاد جالبی با دیوار رو‌به‌رویش ایجاد می‌کند.

طراحی فروشگاه
هرچند که مساحت فروشگاه بسیار کم می‌باشد و باریک بودن آن چالشی در طراحی آن محسوب می‌شود، اما طراحان با نقشه‌ای دقیق و حساب‌شده توانسته‌اند محیط را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان دهند.
برای نور‌پردازی از ترکیب هالوژن‌هایی در سقف و قفسه‌ها، و چراغ‌های LED در قسمت زیرین کانتر‌ها استفاده شده است که در مجموع نور مناسبی را برای فروشگاه فراهم کرده‌اند.

طراحی فروشگاه
در ورودی فروشگاه شیشه‌ای با ارتفاع بلند در نظر گرفته شده است که سایبانی به رنگ‌های زرد، قرمز و قهوه‌ای -که در داخل فروشگاه نیز استفاده شده‌اند- از آن بیرون زده و علاوه بر اینکه به خوبی با ورودی و فضای داخلی ترکیب شده است از تابش بیش از حد نور آفتاب بر روی محصولات نیز جلوگیری می‌کند.

طراحی فروشگاه

منبع : indesign