کماکان غرفه های نمایشگاهی یکی از بهترین شیوه ها برای معرفی محصولات جدید و ارتباط مستقیم با مشتریان است. با طرح آریا همراه باشید تا شما را با تاثیر غرفه های نمایشگاهی بر روند برند سازی و ساز و کار معرفی سازمان آشنا کنیم.

یکی از مهمترین دغدغه های مدیران شرکت ها و یا سازمان های دولتی، نمایش دست آورد هایی است که طی یک سال به دست آورده اند. نمایش این دست آوردها از آن جهت دارای اهمیت است که بخشی از تحرک و توانایی های شرکت را نمایندگی می کند و یه رقبا و سرمایه گذاران مسیر حرکت رو به جلوی شرکت را نشان می دهد. اما چه جایی را بهتر از نمایشگاه های مرتبط می شناسید که همه ی رقبا و سرمایه گذاران برای بازدید از این دست آوردها گرد هم بیایند؟

اگرچه امروزه اینترنت بخش مهمی از تبلیغات رسانه ای شرکت ها را به عهده گرفته است، اما کماکان می توان خلا جذب سرمایه از طریق این رسانه را به وضوح ملاحضه کرد. شاید بخشی از این شکست رسانه ای به نگاه سنتی سرمایه گذاران به مقوله نمایشگاه باشد. نگاهی که حاکی از تماس مستقیم و بی واسطه با محصول و تولید کننده ی آن است. به همین خاطر غرفه سازی و طراحی درست غرفه های نمایشگاهی به عنوان اولین بخش از روند معرفی و شکل گیری محصول امر به شدت مهمی تلقی خواهد شد.

اگر بخواهیم به مهمترین نیازهای نمایشگاهی تولید کنندگان و شرکت ها بنگریم، لیست بلند بالایی از خواسته های آنها در خصوص چگونگی اجرا و پیاده سازی غرفه ها در بالای این فهرست قرار خواهد گرفت. خصوصا که بهترین راه برای معرفی محصولات و خدمات، پذیرایی در همین غرفه هاست. تنها سوآلی که مطرح می شود، این است که آیا شکل و شمایل غرفه ها می توانند به شکل گیری برند یک شرکت کمک کنند؟ پاسخ با قطعیت آری خواهد بود.

شکل و طراحی دکوراسیون غرفه های نمایشگاهی، استفاده از رنگ برند و حتی نوع پوشش کسانی که پشت کانترهای می ایستند و به پرسش مراجعه کنندگان پاسخ می دهند بخشی از نمای کلی زبان طراحی برند شما و فرهنگ سازمانی شرکتی است که در آن کار می کنید و یا مدیریت آن را به عهده دارید. برای همین می توانید با استفاده از طراحی غرفه ی خود پیام های متوالی زیادی را به بازدید کنندگان ارسال کنید و با استفاده از الگوهای بصری دقیق خود را در ذهن آنها جاودانه کنید.

در کنار این موضوع، می بایست به این نکته نیز توجه داشته باشید که غرفه های نمایشگاهی محل مناسبی برای جذب سرمایه های تازه است. اگر می خواهید منابع مالی تازه ای را به کسب و کار خود وارد کنید، شکل و شمایل غرفه ای که محصولات و خدمات خود را در آن معرفی می کنید، در جذب این سرمایه ها اثرگذار است.