دکوراسیون اداری و تجاری

طراحی و دکوراسیون داخلی اداری و تجاری

امروزه معماری داخلی اماکن تجاری و اداری عامل کلیدی در جذب مشتریان و افزایش راندمان کارکنان می باشد. معماران  ما با اطلاع از اصول طراحی داخلی اداری و تجاری و استانداردهای روز و با در نظر گرفتن عامل تبلیغات و نمایش محصولات و نظرات شما، مناسب ترین طرح را ارائه داده و خلاقانه ترین چیدمان محل کار را برای شما به  اجرا در می آورد.

طراحی غرفه های نمایشگاهی و تجاری:

طراحی غرفه در صورت عقد قرارداد رایگان می باشد. در ابتدا طراحان ما به منظور ارائه دیدگاه و ارسال پیام تبلیغاتی شما به بازدیدکنندگان به بهترین نحو با شما مشاوره نموده و سپس طرح اولیه ارائه می گردد. لازم به ذکر است تغییر طرح اولیه تا حصول تایید شما ممکن می باشد.

جلب رضایت مشتری از اهداف اصلی آریا می باشد و همکاری طولانی ما با شرکتهای معتبر بیانگر این امر می باشد.

ساخت و اجرای غرفه های نمایشگاهی و تجاری:

همکاران ما از مواد مدرن، با کیفیت و در عین حال متناسب با بودجه شما در ساخت غرفه استفاده

می نمایند از جمله این مواد چوب، نئوپان، ملامینه و لمینت، فلزات از جمله آلومینیوم می باشد.

لازم به ذکر است تنوع مواد نقش به سزایی در خاص بودن و برجسته شدن غرفه به عهده دارد. تیم کاری ما ساخت و اجرای دقیق و همسان با طراحی سه بعدی، واجد کیفیت، خاص و برجسته را به مشتریان خود ارائه می دهد.

اصول کلی برای طراحی داخلی دفاتر اداری

دفاتر کار در گذشته طراحی جالبی نداشته و بیشتر به صورت اتاقک هایی به رنگ کرم قهوه ای بودند؛ ولی امروزه دستخوش تغییراتی شده اند. شرکت های بزرگتر پی برده اند که دفتر کار زیبا می تواند بر کارایی افراد بیفزاید. شرکت های معروفی چون گوگل، فیس بوک و توییتر، دفاتر کار بزرگی دارند که شامل سالن ورزش، بازی و بسیاری امکانات دیگر می باشند. ولی شرکت های دیگر چطور؟ اخیراً در همه جا مشاهده می کنیم که شرکت ها در حال پی بردن به این موضوع هستند که فراهم کردن یک محیط کار راحت، کارایی پرسنل را افزایش می دهد.
امروزه هرکس به این موضوع معتقد است که اگر پرسنل را در اتاقک هایی مانند زندان مستقر کنیم، اشتیاق، خلاقیت و تعهد آن ها به کار کاهش می یابد. ممکن است این طور به نظر نرسد ولی اگر دقیق فکر کنید به این نتیجه می رسید که زندانی ها آزادی بیشتری از بسیاری از کارمندان شرکت ها دارند.

رضایتمندی نیروی انسانی یکی از دغدغه های مهم و همیشگی مدیران است چرا که این رضایتمندی موجب انجام هرچه بهتر وظایف و ارائه خدمات گردیده و نتایج ارزنده ای را نصیب سازمان می کند. یکی از عوامل رضایتمندی کارکنان، محیط کاری مناسب می باشد.

۱رنگ مناسب و الهام بخش، گویای فعالیت کاری سازمان است

رنگ محیط کار، تاثیر زیادی روی روحیه کارکنان دارد، برای همین باید در انتخاب رنگ نهایت دقت را کرد که از رنگ های الهام بخش و با کیفیت که گویای فعالیت کاری سازمان نیز می باشند استفاده کرد.

رنگ‌های روشن مانند کرم یا سفید و همچنین رنگ مشکی شفافیت فضا را بیشتر می‌کنند و محیط را بازتر نشان می‌دهند، ضمن اینکه باعث شفاف‌تر دیده شدن بقیه رنگ‌های مورد استفاده در فضا نیز می‌شوند.

مبلمان یک دفتر کار، از جمله موارد بسیار مهم در هر محیط کاری است. راحتی و سلامت مبلمان در درجه اول اهمیت قرار دارد اما نکته مهم دیگر در انتخاب مبلمان برای یک فضای اداری، فرم، رنگ و پوشش آن است. در اکثر دفاتر کار، صندلی‌های چرمی بهترین گزینه به حساب می‌آیند، چون قابلیت نظافت بهتر و راحت‌تری دارند البته تنوع رنگ و بافتی که در بازار چرم نیز به وجود آمده، انتخاب‌های زیادی را در اختیار کاربران می‌گذارد. حتی می‌توان بیش از یک رنگ برای مبلمان استفاده کرد، البته به شرط آنکه آشفتگی در محیط ایجاد نشود. به عنوان مثال، می‌توان صندلی‌های کارکنان را با یک رنگ و صندلی‌های مراجعان را با رنگی مکمل یا هماهنگ انتخاب کرد. رنگ‌هایی مانند قرمز آجری، زرشکی یا طیف‌های مختلفی از سبز، نه تنها رسمیت فضا را کم نمی‌کنند، بلکه تنوع رنگی زیبایی نیز ایجاد و از کسالت کارکنان و مراجعان جلوگیری می‌کنند. البته این رنگ‌ها نیز بهتر است هماهنگ با رنگ یا پوشش دیوار انتخاب شوند تا مبلمان امکان خودنمایی روی پس زمینه‌شان را که دیوار پشتی آنهاست، داشته باشند. میزها نیز می‌توانند رنگ و طرح داشته باشند. برخلاف صندلی‌ها، مواد سازنده میزها می‌توانند قابلیت شست‌و شوی بیشتری داشته باشند. در نتیجه می‌توان در این مورد انتخاب بیشتری در رنگ داشت.

به طور کلی استفاده از رنگ‌های گرم مانند زرد و نارنجی با رنگ‌های روشن مثل لطیف‌های ملایمی از سبز، هم به بالا بردن سطح انرژی فضا و افزایش کارآیی افراد کمک می‌کند و هم از کسالت آنها در ساعات پایانی روز جلوگیری به عمل می‌آورد. این رنگ‌ها الزاما برای استفاده بر روی دیوار نیستند. مبلمانی با تنوع رنگی یا اکسسوری موجود در اتاق یا روی میز کار، هر کدام می‌توانند موضوعی برای استفاده از رنگ در اتاق کار باشند.

۲نور و روشنایی یکی از عوامل مهم در محیط کار است

نور محیط باید به اندازه کافی باشد تا چشم خسته نشود و فرد از نشستن طولانی مدت پای کامپیوتر یا مطالعه زیاد احساس خستگی نکند. اگر نور محیط کار کافی نباشد، می‌تواند موجب ضعف بینایی همراه با چشم درد شود.

پوشش پنجره، بخش دیگری از نور محیط را تامین می‌کند، این پوشش می‌تواند بطور کامل مسیر نور را ببندد یا اینکه فقط نور ورودی را فیلتر کرده و به شکلی ملایم وارد فضا کند. پوشش‌های بالارو یا کرکره‌ای، تناسب بیشتری با محیط‌های اداری دارند. البته امروزه این نوع پوشش نیز از تنوع بسیار خوبی برخوردار است و می‌توان متناسب با نور و رنگ و مساحت فضا، پرده‌های مناسبی انتخاب کرد.

استفاده از منابع نوری کم مصرف، گزینه‌ای است که همه ما بهتر است متعهد به انجام آن باشیم اما امروزه برخلاف سال‌های پیش، انتخاب‌های بیشتری برای استفاده از این نوع چراغ‌ها وجود دارد که همه نور گرم‌تر و زیباتری فراهم کند و هم با قرارگیری درون حباب‌‌ها یا پوشش های دکوری چهره تا زیبای آنها پوشانده شود. علاوه بر این نور مخصوص کار که عموماً شامل چراغ‌های رومیزی است، هم به لحاظ سلامت و دقت کاری و هم به لحاظ طراحی این فضا بسیار مهم است.

دفاتر اداری معمولاً ساختمان‌هایی با مساحت نسبتاً بزرگ و نورگیری مناسب هستند که امکان پرورش گیاهان آپارتمانی هر چند کوچک و معمولی را فراهم می‌کند، پس خوب است که از این امکان استفاده کرده و موجود زنده دیگری را در محیط کار پرورش دهید تا نظارت بر رشد و رویش آن باعث شادی روحیه افراد حاضر در محیط شود.

۳مبلمان ارگونومیک به افزایش بهره وری و کاهش دردهای ناشی از نشستن طولانی مدت کمک می کند

انتخاب مبلمان مناسب یک ضرورت است. از آنجایی که بیشتر اوقات کاری پشت میز می گذرد بنابراین خرید یک میز و صندلی ارگونومیک اولین اصل هر اتاق کاری است.

اگر با کامپیوتر کار می کنید تهیه کیبورد، موس و مانیتور ارگونومیک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این امر به کاهش تنش عضلانی و ایجاد ایمنی برای بافت های مختلف بدن کمک می کند.

تقسیم‌بندی یا نحوه چیدمان میزهای کاری نیز می‌تواند به صورت‌های مختلف انجام شود. در مراکزی که مراجعان به محل، رفت و آمد دارند، بهتر است میزها به گونه‌ای قرار گیرند که افراد به راحتی به نقطه مورد نظر خود دسترسی یابند و مجبور به دور زدن بقیه میزها نباشند. در کنار هر میز باید محلی برای نشستن مراجعان در نظر گرفته شود تا فضای مناسبی برای گفت و گو ایجاد شود همچنین کارکنان باید مسیر گردش کافی برای رفت و آمد در اتاق و دسترسی به محل کار خود در اختیار داشته باشند.

۴قفسه و فایل برای مرتب نگه داشتن وسایل هر شخص در هر اتاق کار لازم است

لازم است در هر اتاق کار، هر شخص قفسه یا فایل مخصوص به خودش را داشته باشد تا با مرتب کردن و نگه داشتن وسایل، فایل ها و پرونده هایش، جای هر چیز مشخص باشد و فرد راحتتر به کارهای روزانه اش رسیدگی کند.

لوازم کاربردی و تزئینی اتاق ورودی میز اهمیت زیادی در بالا بردن روحیه کار در افراد دارد. لوازم کاری روی میز مانند پوشه‌ها، قلمدان، سالنامه و قاب عکس‌هایی با تصاویر یادگاری از وقایع کاری یا حتی عکس‌های خانوادگی و تصاویری از طبیعت، می‌توانند باعث تنوع در فضای کاری باشند. اما مساله مهم، نظم این وسائل بر روی میز است که آشفتگی در محیط به وجود نیاورد. بهتر است لوازمی که بیشترین استفاده روزانه را دارند در نزدیکترین فاصله به کاربر باشند و لوازمی که معمولاً با هم استفاده می‌شوند در کنار یکدیگر قرار گیرند تا استفاده از آنها راحت‌تر باشد.

۵زیباسازی دیوارها در روحیه کارکنان تاثیر مثبت می گذارد

یک دیوار خالی به سادگی همه را کسل می کند. چرا با استفاده از چند تصویر و عکس و قاب که به حرفه ای تر شدن محیط کمک می کند استفاده نکنیم؟ تنها یک ایده خلاقانه می تواند باعث شود کارمند در محیط کار خود احساس آرامش و نشاط کند. این هم روی شما و هم روی کارمندان و مشتریان شما تاثیر مثبتی خواهد داشت.

تابلوهای روی دیوار نیز تاثیری مشابه دارند و به شرط تناسب موضوع آنها با نوع  کار، به دفاتر کار هویت می‌بخشند.

استفاده از کاغذ دیواری تا زمانی که با رنگ آمیزی گرم و ملایم و طرح‌های نسبتاً ساده انتخاب شود و قابلیت نظافت خوبی از خود نشان دهد، بسیار مناسب است. در بسیاری از ادارات، دیوارها تا نیمه ارتفاع از سنگ یا پوشش چوب پوشانده شده‌اند که اگر این پوشش نمای تمیز و شفافی داشته و با رنگ نیمه بالای دیوار هماهنگ باشد، بسیار زیبا و کاربردی است. در صورتی که دیوارها با رنگ‌های ساده نقاشی شده‌اند با نصب تصاویری از طبیعت به آن چهره‌ای شاداب و با نشاط بدهید.

۶تزئینات، فضای خشک و جدی محیط اداری را تغییر می دهد

گیاهان، تنگ ماهی، عکس های خانوادگی، یا آثار هنری یک فضای هنری منحصر بفرد را ایجاد نموده و شما را تا حدی از فضای خشک و جدی موجود جدا می کند.

همچنین برخی وسایل هستند که علاوه بر اینکه کاربردی هستند، به میز کارتان جلوه می دهند مانند چراغ مطالعه و ساعت رومیزی، شما می توانید چند نمونه از این محصولات را در وسایل اداری ورچین مشاهده کنید.

۷مضمون یا تم به منسجم تر کردن دکوراسیون داخلی دفتر کار کمک می کند

اگر مضمونی در اختیار داشته باشید که با آن کار کنید، کارکردن با موارد بالا برای انتخاب رنگ و مبلمان و وسایل تزیینی آسان تر خواهد شد. ممکن است مبلمان دفتر کار شما از طراحی خوبی برخوردار باشد، اما رنگ دیوارها و تصاویری که روی آن ها قرار داده اید هیچ تناسبی با هم ندشته باشند. انتخاب یک مضمون کلی یا تم به منسجم تر کردن طراحی داخلی و دکوراسیونی که برای محل کارتان در نظر می گیرید کمک می کند.

محیط کار انسان به مثابه منزل دوم او است و چه بســــا کسانی عمده ساعات شبانه روز خود را در محیط کارشــان به سر می برند. بنابراین بدیهی است که محیط کار نیز بایستی همچون خانه برآورنده حداقلی نیازهای روحی و روانی افراد باشد تا آنها ضمن کسب درآمـــد و ارتقای سطح دانش و مهارت حرفه ای خود به خدمتی صادقانه و موثر بپردازند.

با توجه به مطالب بالا واقعاً چه دلیلی وجود دارد که نتوان یک دکور رنگ و لعاب دار و با هویت متناسب با نوع کار در چنین مکان‌هایی داشت؟ بهترین راه حل برای داشتن یک روز کاری خوب و سالم ، کار کردن در محلی آرام ، مناسب و استاندارد است و برای دستیابی به چنین محلی نیاز به طراحی اصولی فضاهای آن است. فضاهایی مانند ورودی ها ، پذیرش و انتظار مراجعین ، مسیرهای دسترسی ، دفاتر کارمندان ، اتاق های مدیران ، فضای کنفرانس و در ابعاد بزرگتر سالن های اجتماعات بایستی با تمام استانداردهای طراحی هم خوانی داشته طراحی چنین دکوری،‌ انگیزه و انرژی کار و سازندگی را بالا برده و باعث بروز خلاقیت در کاربران محیط می شود البته همه این را می‌دانیم که نمی‌توان محیط کار را براساس سلایق شخصی طراحی کرد.

زیرا محل کار یک فضای عمومی است و توسط افراد زیادی با سلیقه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما براساس مطالعات انجام شده رنگ‌ها و طرح‌ها در بالا بردن سطح انرژی افراد بسیار موثرند و روحیه عمومی را بالا می‌برند.

اصول طراحی داخلی فضای تجاری

فضاهای تجاری

فضاهایی جهت کسب و کار و فروش کالا، که تفاوت ظاهری فضاهای مختلف تجاری ناشی از نوع کلاییست که آن فضا برای فروش آن محیا شده است. یک سوپرمارکت، یک بوتیک و یک کتاب فروشی هر سه در هویت فروش کالا یکسان و به نوعی فضای تجاری به حساب می آیند. لیکن تفاوت فضای داخلی آنها به واسطۀ تفاوت کالایی است که برای فروش ارائه می نمایند.

  • * مراکز خرید

در طراحی مراکز خرید، عناصر متعدد و متنوعی دخیل هستند که از آن جمله می توان به کف سازی، دیوار، ستون نما، مبلمان، فضای سبز و نورپردازی اشاره نمود.

1- کف سازی: یکی از عناصر مهم معماری داخلی در مراکز خرید که احساس کاربران و بازدیدکنندگان فضا را به کیفیت محیط بسیار تحت تأثیر قرار می دهد و توجه مخاطبان این مرکز به کف و نوع پوشش آن بیشتر از سقف می باشد. رفت و آمد زیاد در مراکز خرید از یک سو و نیاز به طولانی بودن عمر کف سازی از طرف دیگر سبب می شود که کف پوش هایی با کیفیت بالا و بادوام برای کف سازی این مراکز استفاده شود. کف پوش هایی که در برابر سائیدگی فیزیکی، فشار و کشیده شدن پای افراد بر روی آن مقاومت داشته باشند. انتخاب کف پوش در مراکز تجاری تحت تأثیر نوع کاربری و خصلت های فضایی مراکز خرید است. خصلت هایی مانند میزان خصوصی یا عمومی بودن فضای تجاری، خصوصیات کف سازی شامل رنگ، طرح و مصالح در این فضاها باتوجه به منطقۀ آن تعیین می شود. معمولاً خصوصیات بصری در فضاهای داخلی به خصلت های معماری آن فضا نزدیک است. این مصالح بیشتر سنگ های مرمریت، گرانیت، سرامیک و در برخی فضاهای محدود الوار و پارکت (فضاهای داخلی مغازه ها) می باشند.

نکتۀ مهم در استفاده از آنها توجه به ابعاد و اندازۀ فضاها در طراحی و انتخاب واحد مناسب برای پوشش تمام محیط است.

2- دیوارها و ستون نما: دیوارها، ستون نماها و طاق نماها عناصری هستند که بیشتر نماهای دیوارها را در فضاهای داخلی مراکز تجاری شکل می دهند. در این فضاها بیشتر نماهای دیوارها را ویترین های واحدهای تجاری پوشانده اند. در طراحی این ویترین ها سعی می شود از طرح های نو و خلاقانه برای جذب بیشتر مشتری استفاده شود. در نتیجه نماهای این ویترین ها تأثیر مهمی در نما و فضای تجاری مراکز خرید دارند. غیر از ویترین ها، باقیماندۀ سطوح، مکان های مناسبی جهت تبلیغ در مراکز خرید را فراهم می کند. باید با دقت فراوان در طرح و انتخاب پوشش، این بخش ها با مصالحی پوشانده شوند؛ که بر کیفیت محیطی آن بسیار تأثیرگذار است. برخی از آنها را می توان برای نصب خودپرداز، صفحات نمایش اطلاعات و باجه های تلفن به کار برد. دیوارها را در فضاهای عمومی از جمله در مراکز خرید با سنگ های طبیعی، کاشی های سرامیکی، قاب های کامپوزیتی، آجر یا رنگ می پوشانند. ستون نماها، تیغه های جداکنندۀ بین واحدهای تجاری می باشند که چارچوبی را برای ویترین ها تعریف می کنند.

3- مبلمان: علاوه بر فراهم آوردن آسایش در تعین ویژگی های ظاهری محیط ها داخلی نیز نقش دارد. تهیۀ مبلمان و جانمایی آن در مراکز تجاری از اصول اولیۀ راحتی و آسایش برای بازدیدکنندگان و خریداران می باشد. فراهم آوردن جایی مناسب جهت نشستن این فرصت را به آنها می دهد که با رفع خستگی حضور بیشتری در مراکز خرید داشته باشند. در این مراکز به هیچ وجه نباید فضای بیرونی تقویت شود تا مشتریان به بیرون از مرکز خرید کشیده نشوند. حتی توصیه می شود جای نشستن افراد بیشتر به سمت ویترین فروشگاه ها باشد تا اینکه روبروی یکدیگر بنشینند. در همین ارتباط پیشنهاد می شود جای نشستن حداکثر برای شش نفر تعریف شود و بهتر است که چیدمان مبلمان بیشتر به صورت شکل های آزاد و بیشتر با قوس محدب انجام شود تا مقعر. این چیدمان می بایست با کاربران محیط هماهنگ باشد و در محیطی قرار گرفته باشد که راه رفتن در راهروها را دچار مشکل نکند و نیاز به انحراف از مسیر مستقیم نباشد. نوع مبلمان نیز می بایست باتوجه به زمینه و روحیۀ حاکم بر فضای داخلی مراکز خرید انتخاب شوند. مثلاً در فضاهای باز مراکز خرید به مبلمانی با مصالح مقاوم نیاز داریم در حالیکه در فضاهای داخلی می توان از مبلمان های خانگی نیز استفاده کرد.

4- عناصر تزئینی: استفاده از عناصر تزئینی مانند آبنما، مجسمه و آثار هنری در فضاهای عمومی سبب تقویت روحیۀ اجتماعی در آن فضا می شود و انسان احساس می کند آن محیط منحصربه فرد گشته است. استفاده از چنین عناصری که گاهی در هماهنگی کامل و گاهی در تضاد با مخاطب می باشد. نحوۀ نمایش و قرارگیری این عناصر نکته ای بسیار مهم در به کارگیری آنها می باشد. نباید آنچنان محیط را تحت تأثیر قرار دهند که عملکرد اصلی مرکز خرید فراموش شود و نه آنچنان بی ادعا که اصلاً به چشم نیایند. مهمترین تأثیر آبنماها در مراکز خرید احساس شادابی و طراوتی است که به محیط  می دهند. این احساس شادابی و تازگی با بهره گیری از فن آوری روز و جلوه های ویژۀ صحنه های بدیعی را در محیط های داخلی و خارجی افزایش می دهند. مجسمه ها نیز جزء عناصر تزئینی بوده که اغلب قطعات تمثیلی از انسان و یا آثار انتزاعی که ارتباط نزدیکی با زمینۀ معماری دارند. این مجسمه ها می توانند شمایل افراد شناخته شده، وقایع تاریخی و حتی مفاهیم ارزشمندی را بیان کرده که تشریح انتزاعی آن نیز امکان پذیر است.

5- نورپردازی: نقش مهمی در ارزش گذاری عناصر معماری دارد و یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت فضا محسوب می شود. نور و معماری موضوعاتی جداناپذیر که همواره بر هم تأثیر می گذارند. نور با مشخص کردن جهت، ضرب آهنگ، تفکیک، تأیید و سلسله مراتب در فضاهای معماری مشخصه هایی از فضای معماری را تعریف می کند.

  • * تقسیم بندی فضاهای فروشگاه

برای تقسیم کردن فضا به ریزفضاهای موجود، اولین گام در طراحی می باشد و مهمترین نقش این عمل، دیده شدن تمامی جزئیات برای طراحی می باشد. قاعدۀ کلی در تقسیم بندی فضای تجاری به شرح زیر می باشد.

الف – فضای نمایش کالا: این فضا بنا به نوع کاربری و نوع کالایی که در آن به فروش می رسد متفاوت است. برای یک بوتیک کیف و کفش ممکن است صرفاً یک ویترین پاسخگوی تأمین این فضا باشد و برای یک سوپرمارکت قفسه های داخل فروشگاه و یخچال های ویترین دار می توانند نقش فضای نمایش کالا را ایفا کنند.

نکاتی دربارۀ ویترین: قسمتی از بوتیک که برخی از محصولات در آن به نمایش در می آید که مشخص کنندۀ نوع فعالیت بوتیک می باشد. چگونگی طراحی به پلان مغازه و موقعیت آن بستگی دارد. اینکه بوتیک داخل پاساژ قرار گرفته یا به صورت منفرد برِ خیابان است. گاهی ویترین شلوغ با ارائۀ محصولات مختلف و متعدد و رنگارنگ و یا گاهی خلوت با ارائۀ محصولی خاص و محدود، گاهی نیز گنگ بودن ویترین حس تعلیق در بیننده ایجاد کرده و این حس کنجکاوی مشتری را وادار می کند وارد مغازه شود. همچنین وجود رنگ خنثی به عنوان رنگ زمینه و غالب در ویترین کمک می کند یک محصول رنگی خودنمایی نماید.

ب- فضای نگهداری و دپوی کالا: بسته به نوع کالا متفاوت می باشد. برای یک فروشگاه لوازم خانگی، انباری در قسمت انتهای فروشگاه، برای یک سوپرمارکت جهت نگهداری لبنیات و مواد فاسد شدنی سردخانه های کوچک مستقر در زیرزمین و در یک بوتیک، یک نیم طبقه در بالای فضای اصلی مغازه می تواند نقش فضای نگهداری و دپو را ایفا کند.

نکاتی دربارۀ انبار (محل نگهداری اجناس): معمولاً هر عامل فروش احتیاج به فضایی دارد که تعدادی از اجناس خود را در آن نگهداری کند. ابعاد و نوع چنین فضایی با نوع جنس در ارتباط است؛ اینکه اجناس مورد نظر چه حجمی را اشغال می کنند و یا چه وزنی دارند و اینکه فروشنده در یک روز به چه میزان به این فضا مراجعه می کند. اگر مغازه زیرزمین داشته باشد از آن می توان بدین منظور استفاده کرد در غیر این صورت اگر در فضای همسطح فروشگاه جا و فضای کافی برای ایجاد انبار نباشد؛ پیشنهاد می گردد یک نیم طبقه بر فراز سطح همکف احداث گردد. زیرا از آنجایی که قالب فضاهای تجاری و مغازه ها سقفی بلند دارند این امر ممکن است.

ج – فضای فروشنده: به طور معمول فروشنده کمترین فضا را در بین دیگر فضاها اشغال می کند و این امکان را به وجود می آورد که مشتری فضای بیشتری داشته باشد. وجود فضای نشستن برای فروشنده الزامیست. زیرا مدت زمان زیادی را در این فضا سپری می کند. تعبیۀ محل قرارگیری صندوق، رایانه و وسایل بسته بندی از نکات قابل توجهی می باشد که در طراحی این بخش در نظر گرفته می شود. همچنین طراحی درست و زیبای پیشخوان در نظر مشتری تأثیرگذار می باشد.

د – فضای گردش یا فضای مشتری: در صورت بزرگ بودن فضا پیشنهاد می شود فضای کافی در اختیار مشتری قرار گیرد تا به راحتی در آن قدم بزند و محصولات را ببیند یا در صورت شلوغی و تعداد، احساس خفگی نکند. نور کافی، تهویۀ مناسب، وجود عکس ها، پوسترها، مدل ها، آینه های قدی و محصولات ست شده، مشتری را به خرید بیشتر وسوسه می کند. وجود اتاق پرو یا رختکن در مغازۀ عرضۀ پوشاک، فضای مهمی به شمار می رود. همچنین از آنجا که ممکن است خرید مشتری مدتی به طول بیانجامد وجود صندلی و وسایل استراحت الزامیست.