بدون شک دیکاپریو محبوب ترین ستاره ی سینمای هالیوود در ایران است. بعد از درخشش در فیلم «برخاسته از گور» و دریافت جایزه اسکار، تصویر دیکاپریو در میان ایرانیان به شدت تغییر جهت داد واز یک هنرپیشه ی خوش چهره، به یک ستاره ی واقعی سینما، یک دوستار محیط زیست و از همه مهمتر یک انسان موفق بدل شد. اما زندگی خصوصی چنین انسانی چه شکل و شمایلی دارد. با طرح آریا همراه باشید تا شما را به گشت کوتاهی در خانه ی ساحلی ۱۷/۳ میلیون دلاری او ببریم.

ساحل مالیبو، و آب و هوای نسبتا معتدل این منطقه تا حدودی ما را به یاد حس و حال مناطق اروپای غربی، خصوصا جنوب انگلستان می اندازد. مناطقی معتدل، که به سبب هوای مرطوب از اقلیم گیاهی بسیار خوبی برخوردار است. وجود دریا، جنگل و دشت های سرسبز باعث شده تا این ناحیه به یکی از علاقمندی های مردم ثروتمند تبدیل شود. برای همین جای تعجب ندارد که دیکاپریو این ناحیه را برای خانه خود در نظر گرفته است. فضای داخلی خانه با پلانی باز، مبلمان ساده و مدرن، رنگ های ملایم، استفاده از چوب در سقف و کف خانه طراحی شده است. حجم کلی در دو سطح ارتفاعی متفاوت و با چرخش ۶۰ درجه ای شکل گرفته که به ایجاد فضایی خصوصی و محصور و همچنین نورگیری در دو وجه از پنجره ها کمک زیادی کرده است. این شکل از خانه اگرچه مشابه نمونه هایی که در میان سایر هنرپیشه های هالیوود سراغ داریم نیست، اما تا حد زیادی به شخصیت لئوناردو نزدیک است.

بیشتر دکور خانه از چوب طبیعی ساخته شده و تزئینات چوبی در همه جای خانه قابل روئیت است. بخش پشتی خانه که توسط یک راه سیمانی از میان چمنزار می گذرد، مستقیم به پشت خانه و به جایی که دریا آغاز می شود راه می یابد.