اگر قرار بود که شما معماری خانه ای متفاوت در سوئیس را به عهده داشته باشید، چه طرحی را برای نمایش این تفاوت ها انتخاب می کردید؟ سوئیس به رقم جاذبه های طبیعتی،‌ آب و هوای منحصر به فرد و رفاه اجتماعی ایده آل، کشور مناسبی برای زندگی محسوب می شود. اما معماری در این کشور بیش از هر چیز به سنت ها و فرهنگ خانه سازی روستایی وابسته است. موضوعی که به ندرت در معماری جاری سوئیس دیده می شود استفاده از المان های معماری مدرن در طراحی و اجرای خانه هاست.

حال، شرکت Svioz Fabrizzi Architect در یکی از مناطق مسکونی پر رفت و آمد جنوب سوئیس خانه ای را طراحی کرده که علاوه بر بهره گیری از المان های معماری مدرن در ساخت و اجرای خانه، از متریال متفاوتی در دکوراسیون داخلی و همینطور نمای بیرونی خانه استفاده کرده است. این تیم برای اجرای این بنا از بتون به عنوان عنصر اصلی سود جسته، و به همین جهت خانه ظاهر متفاوتی با آنچه در همسایگی اش ساخته شده دارد.

با این وجود معماری بومی منطقه به هیچ عنوان فراموش نشده است. مثلا در گوشه شمالی زمین، یک ساختمان دوطبقه دیده می‌شود که سقف شیروانی آن نمادی از معماری بومی منطقه است. پنجره‌هایی در این دیوارهای بتنی رو به سوی قله‌های آلپ تعبیه شده که نمایی خارق‌العاده را با خود به همراه آورده‌اند. کف فضای غذاخوری پایین‌تر از اتاق پذیرایی است. درها و دیگر وسایل بلوطی کمرنگ مکمل زیبایی برای دیوارهای بتنی خانه شده‌اند.

نکته عجیب در طراحی خانه را می توان حصار کشی خانه با دیوارهای بلندی دانست که در معماری آن منطقه مرسوم به نظر نمی رسد. این دیوارها بیش از آنکه وظیفه ی حفاظت از خانه ی بتنی را داشته باشند (خانه ای که در همین مرحله هم بی اندازه به دژ های نظامی نیست) بیشتر بخشی از ماهیت بصری کل خانه به حساب می آیند.

با گالری تصاویر این خانه همراه طرح آریا باشید.