نگاهی به یک طراحی مفهومی برای تقابل طبیعت و انسان در زندگی آپارتمانی

انسان و طبیعت همیشه با یکدیگر در نزاع بودنده اند. انسان همیشه تلاش می کرد که جهان اطراف خود به سمت شهرنشینی سوق دهد و در طرف مقابل، طبیعت سعی در زنده ماندن داشت. چه اتفاقی می افتد زمانی که نیروی غیرقابل توقف طبیعت با خواسته ی غیرقابل تغییر بشری برخورد می کند؟
تیم طراحی Y0DEZEEN تلاش می کند تا به این سوآل پاسخ دهد. آنها تمرکز خود را در طراحی، بر روی ادغام زندگی معاصر با فرم های طبیعی قرار داده اند، و توانسته اند آپارتمانی را خلق کنند که در کنار تجللی خیره کننده، جذاب و روح فزا باشد. آپارتمانی با طراحی فکر شده و توجه بسیار به جزئیات. در تمامی اتاق ها، طبیعت و عناصر جهان صنعتی باهم ترکیب شده اند تا جنگل شهری را پدید آورند. با ما همراه باشید تا ببینیم که آنها چطور این کار را انجام داده اند.

ایده اصلی طراحی برای فضایی طرح ریزی شد که توسط دو طبقه از یکدیگر جدا شده اند. بخشی از طبقه ی بالا که اتاق خواب ها در آنجا واقع شده، از فضای طبقۀ پایین ایزوله شده اند. طبقه پایین شامل اتاق نشیمن، آشپزخانه و یک فضا برای سرگرمی است. با ایزوله کردن اتاق خواب ها در طبقه دوم، صاحبخانه می تواند به راحتی در فضای خصوصی بالا استراحت کند، در حالی که سایرین در طبقه پایین مشغول بازی و یا سرگرمی هستند.

تعداد زیاد پنجره ها در آپارتمان به طراح اجازه می دهد تا از پالت تک رنگ تیره استفاده کند. قطعاتی با ته لهجه روشن. باغ افقی با گیاهان استوایی و سنگ های دیواره ی روشن که به دکور آپارتمان اضافه شده اند و در ترکیب با رنگ های تیره، تعادل خوبی برقرار کرده اند. پنل چوبی روی سقف فضا را گرم تر کرده و به خانه بیش از پیش حس سادگی می بخشد.

شمای اصلی جنگل شهری توسط اتاق نشمین پدید آمده است. پنجره های بزرگ نمای شهری را بازمی تابند، در حالی که در داخل، عناصر چوبی و سبز رنگ با یکدیگر ادغام شده اند. لبه های برش خورده ی بخاری و پاسیوی استوایی بصورت اجمالی نشان می دهد که انسان و طبیعت چگونه قادرند تا باهم زیست مسالمت آمیزی داشته باشند.

دیوار اتاق مطالعه از یک شیشه تاریک ساخته شده که تیرگی آن، دو برابر بیشتر از سایر پنجره هاست، تا حس یک فضای خصوصی را به خوبی منتقل کند.

فضای نشیمن با اتاق مطالعه یکی شده تا آسایش را به دفتر خانگی بیاورد. این فضا صاحبخانه را قادی می سازد تا در فضایی ایده آل، کارهای دفتری خود را در خانه انجام دهد. نقاشی گرافیکی روی دیوار، با یک پنل عریض شیشه ای تیره رنگ قاب شده است. این پنل شیشه ای اجازه نمی دهد که نور بازتاب بیابد و خانه در پنل نقاشی دیده شود.