فصل زمستان باوجود هوای بسیار سردش به ویژه در شب ها، فصل مناسبی برای باهم بودن، امیدواری و گرم شدن است. حداقل باید این طور باشد. اگر گرمای زمستان را احساس نمی کنید، شاید نیاز به تغییرات کوچک در محیط زندگیتان دارید تا یک خانه گرم و دنج زمستانی داشته باشید. از تعدادی بالش گرم و نرم گرفته تا کفپوش های نرم، در اینجا ایده های آسانی برای آوردن احساس گرما و آرامش به خانه های سرد و زمستانی شما داریم:

خانه زمستانی

خودتان را با نرمی احاطه کنید.

چیزی به سادگی یک پوست گوسفند، چه طبیعی و چه مصنوعی روی مبلتان، بی شک باعث می شود چشم هایتان را ببندید و چرت کوتاهی بزنید. پوست گوسفند حس گرمی را القا می کند و نقش مهمی در خانه های شمال اروپا در طول زمستان بازی می کند. از پوست گوسفند در جاهای غیرمنتظره مثل صندلی های غذاخوری می تواند لوکس هم باشد و احساس خاص بودن به فضای شما بدهد و هم جنبه مهم یک خانه گرم را برایتان ایجاد کند.

خانه گرم و دنج

بی شک پتو یکی دیگر از آیتم های گرم و نرمی است که می توانید از آن استفاده کنید و حس امنیتی می دهد که ما را با خاطرات قدیمیمان پیوند می زند. پتو فرصت پیچیدن خودتان و گرم شدن فیزیکی، آسودن و فراموش کردن دغدغه های روزانه را فراهم می کند. خودتان را روی مبل و صندلی هایی که با پتو گرمی و آرامش بصری نیز برایتان فراهم می کنند رها کنید.

فضای داخلی گرم و نرم

کمی مخمل به خانه تان اضافه کنید.

پارچه ها تاثیر زیادی در حس و حال خانه شما دارند. یک صندلی چرمی حس کاملا متفاوتی نسبت به یک صندلی راحتی مخملی در فضا ایجاد می کند. یک صندلی مخملی هم آرام و هم زیبا و لوکس است.

مبلمان مخملی

مبلمان مخملی یک راه عالی برای اضافه کردن بافت آرامش بخش به اتاق شماست، اما مجبور نیستید برای دستیابی به چنین چیزی ولخرجی کنید. می توانید با یک روکش مخملی برای قطعه های بزرگتر مبمانتان همان حس گرمی و آرامش زمستانی را به خانه و خانواده تان هدیه دهید.

مبلمان مخملی

از تعدادی بالش گرم و نرم استفاده کنید.
درست است که یک مبل یا تخت نیاز به ده ها بالش نیاز ندارد که روی هم قرار بگیرند، اما برای تماشای فیلم در شب ها، دورهمی های کوچک و یا روزهای بارانی آن ها را روی مبل خود بریزید و سرشار از حس آرامش شوید. به جای رویکرد مینیمالیست از رویکرد حداکثری درمورد بالش استفاده کنید. تعداد کافی از آن ها را کنارتان داشته باشید، روی آن ها بنشینید، آن ها را محکم بغل کنید، پشت سرتان بگذارید و با پرکردن آن ها دور خودتان یک خانه گرم کوچک و فوری درست کنید.

فضای داخلی گرم و دنج

یک ایستگاه نوشیدنی گرم برای خودتان داشته باشید.
روی یک سینی زیبا لیوان ها و فنجان های مورد علاقه خود را بچینید، شیشه ها، قوطی ها و کاسه های کوچک را با مارشمالو های کوچک، شکلات، بیسکویت، آب نبات و نعناع و دارچین پر کنید.

دکوراسیون داخلی در زمستان

مقداری آب جوش در یک ظرف عایق بریزید و با دمنوش های گیاهی مثل بابونه، اسطوخودوس و نعناع زمستان گرمی تجربه کنید.

دکوراسیون داخلی در زمستان

از یک مجموعه شمع استفاده کنید.
شمع ها تاریخچه طولانی در استفاده برای همه جا از شام های رسمی تا ملاقات های عاشقانه دارند. وقتی عطر آن ها در فضا می پیچد، حس قوی مکان می دهند و یادآور لحظات خاص زندگی می شوند. تعدادی شمع با اندازه ها و ارتفاع های مختلف دور هم بچینید و فضایی چشمگیر و جادویی در منزلتان ایجاد کنید. سعی کنید چراغ ها را خاموش کنید و اجازه دهید شمع ها روشنایی اتاقتان را فراهم کنند.

شمع در دکوراسیون داخلی

گذاشتن شمع در حمام نیز یک روش شگفت انگیز برای ایجاد منظره، بو و روشنایی فوق العاده زیبا و هم چنین حالت آرامش ذهنی است.

شمع در دکوراسیون داخلی

اگرچه هیچ چیزی جای آتش خروشان شومینه را نمی گیرد. اما استفاده از تعدادی شمع یک راه سریع و بدون دود برای ایجاد حس مشابه است. شمع تنها برای موقعیت های خاص نیست، آن را برای خودتان و بهتر کردن حالتان درروزهای ابری و غمگین استفاده کنید.

شمع در دکوراسیون داخلی

از فرش و روفرشی های نرم استفاده کنید.
در آب و هوای گرم، قسمت هایی از کف خانه که با چیزی پوشیده نشده یا یک قالیچه کوچک زمخت دارد می تواند هم از نظر فیزیکی و هم بصری خانه را سردتر کند. اما وقتی هوا سرد می شود، بهتر است آن ها را با کفپوش هایی که به زیر پایتان گرمی و نرمی اضافه می کنند، جابجا کنید. این کار بلافاصله حس فضا را عوض می کند و یک خانه گرم و نرم برایتان فراهم می کند.

کفپوش روزهای زمستانی

منبع: http://www.houzz.com