چوب پداوک یکی از مقاوم ترین مصالح دکوراتیو ساختمانی است و کفپوش پداوک آن از محبوب ترین  مواد در رده کفپوش چوبی است. برای آشنایی بیشتر با این کفدوش همراه طرح آریا باشید.

شاید بتوان به سادگی این محصول را زیبا، معطر، گرم و البته مقاوم نامید. مواردی که پیش از این برای سنگ های ساختمانی گران قیمتی استفاده می شد که در خانه های لوکس مناطق مرفه اجرا می شدند. اما این درخت گرمسیری زیبا که رگه های نامتقارن و ریز بافتی را در تنه ی خود جای داده است، یکی از جذاب ترین موادی است که می توان به عنوان کفپوش جایگزین سنگ نمود. در عین حال مقاوت این ماده در برابر نفوذ آب باعث شده تا عمر طولانی تری داشته باشد.

رنگ چوب این کفپوش در رگه های سطحی نارنجی روشن است که با بریده شدن به قرمز متمایل می شود و سرخی جذابی به خود می گیرد.بافت این چوب صاف است و سر بودن سطح آن حس روغن کاری شده ای دارد که خوشایند است. برای همین به خوبی می توان این کفپوش را صیقل داد و سطح آن را برق انداخت. یکی دیگر از ویژگی های این کفپوش مقاومت بالای آن است که علاوه بر مقاومت در خش پذیری، در برابر شکستن نیز از استحکام لازم برخوردار است.

قرن‌هاست که پداوک به زیبایی، پایایی، مقاومت در برابر خش و مقاومت طبیعی در برابر آفت می‌بالد. نوع بدون

 روکش این چوب، بوی تندی دارد. از این چوب در ساخت روکش و پنل‌های دکوری، کابینت، مبلمان و در نجاری، خراطی، منبت‌کاری و مجسمه‌سازی استفاده می‌شود. همچنین در ساخت دستگیره، بدنه قایق، لوازم کشاورزی، کف‌پوش، میز کنار استخر و در خاتم‌کاری هم شاهد حضور این چوب هستیم.

کفپوش چوبی پداوک

عدد جانکا عبارت است از میزان نیروی لازم برای وارد کردن یک توپ فولادی ۴/۴۴ اینچی به داخل قطعه‌ای چوبی با ابعاد ۲ در ۲ در ۶ اینچ که سطح سختی چوب را بازتاب می‌کند. عدد جانکا پداوک ۱۷۲۵ است پس چوبی کاملاً بادوام و مقاوم در برابر فرسایش است. در ایتالیا از پداوک در صنعت کفپوش و منبت‌کاری کفپوش استفاده می‌شود. این چوب به‌صورت کفپوش چوبی جامد یا روکش کف‌پوش‌های مهندسی‌شده تولید می‌شود. در طول عمر کفپوش پداوک می‌توانید روکش آن را  هفت مرتبه تجدید کنید. کفپوش‌های مهندسی‌شده درجه یک را نهایتاً می‌توان پنج بار جلا داد. کف‌پوش‌های کارخانه‌ای درجه یک تقریباً هم قیمت با کفپوش چوب جامد هستند یا کمی گران‌تر اما برخلاف چوب جامد در نواحی مرطوب و زیرزمین قابل کاربرد هستند. کف‌پوش‌های مهندسی‌شده درجه پایین را نمی‌توان دوباره صیقل داد اما می‌تواند روغن جلای آن را تجدید کرد. برای آگاهی از مشخصات خاص کف‌پوش انتخابی خود، دستورالعمل‌های سازنده را مطالعه کنید.